Sprzęt przekazany został przez Wojewodę Podlaskiego z Magazynu Rezerw Materiałowych i powędrował na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii z Pododdziałem Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dziecięcej. Dodatkowo Szpital podjął działania w celu zakupu kolejnej aparatury do wysokoprzepływowej tlenoterapii donorowej. Dzięki pomocy finansowej Starostwa Powiatowego w Suwałkach jest to możliwe. Zakup tych urządzeń (zestawów) pozwoli na skuteczniejszą walkę ze skutkami pandemii a tym samym znacznie ograniczy użycie respiratorów. Celem terapii wysokim przepływem donosowym (NHF) jest zmniejszenie ilości intubacji, reintubacji a także skrócenie czasu pobytu pacjenta na oddziale intensywnej terapii. Terapia jest bardzo dobrze tolerowana przez pacjentów a także prosta w użytkowaniu przez personel medyczny. Posiada szereg korzyści fizjologicznych. Urządzenia są już zamówione, czekamy na dostawę i zostaną rozdysponowane na  Oddział Chorób Zakaźnych oraz Oddział Pulmonologii Szpitala.