Dnia 23 października 2018 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego miało miejsce podpisanie umowy na dofinansowanie projektu pt. ?ZDROWE MATKA I DZIECKO – poprawa jakości opieki medycznej w Szpitalu Wojewódzkim w Suwałkach w zakresie ginekologii, położnictwa, neonatologii, pediatrii i innych dziedzin medycznych gdzie występuje leczenie dzieci?. Projekt o wartości łącznej 8,1 mln zł uzyskał wsparcie ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 w wys. 6,9 mln zł.

W ramach projektu Szpital Wojewódzki w Suwałkach przeprowadzi modernizację i przebudowę oddziału ginekologii, patologii ciąży i położnictwa w części ginekologicznej oraz zakupi sprzęt i aparaturę medyczną do oddziałów, w których leczone są dzieci oraz pracowni endoskopii, poradni podstawowej opieki zdrowotnej i opieki ambulatoryjnej

źródło: Wrota Podlasia