W dniu 21 lutego 2019 roku odbyło się oficjalne podpisanie umowy o współpracy Szpitala Wojewódzkiego w Suwałkach z litewskimi szpitalami w Olicie i Mariampolu. Partnerskie instytucje ochrony zdrowia wspólnie realizują projekt pt. „Lean management jako innowacja w szpitalach pogranicza polsko-litewskiego”, dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Interreg V-A Litwa-Polska na lata 2014-2020.

Projekt zorientowany jest na wspieranie skuteczności i efektywności szpitali na pograniczu polsko-litewskim poprzez wdrożenie innowacyjnej polityki zarządzania „lean management” – „Lean Healthcare”.

27 września 2019 w Suwałkach odbyło się pierwsze z cyklu 4 szkoleń/warsztatów dla personelu partnerskich szpitali. Spotkanie poświęcone było podstawowym zagadnieniom lean managementu  w ochronie zdrowia.

W dniach 24-25 października 2019 r. w Birsztanach miał miejsce drugi zjazd cyklu szkoleniowo-warsztatowego “Akademia Liderów Healthcare przygranicza polsko-litewskiego”.