Szpital Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach informuje, że przystępuje do realizacji zadania z zakresu zdrowia publicznego polegającego na wykonaniu profilaktycznych szczepień przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego dla dziewcząt urodzonych w 2008 roku posiadających Suwalską Kartę Mieszkańca. Rejestracja pacjentek na szczepienia rozpocznie się 12 maja i odbywać się będzie codziennie pod numerem telefonu 87 56 29 579.  Podawanie pierwszej dawki szczepionki zakończy się 15 czerwca 2021r. Program realizowany jest ze środków budżetu Miasta Suwałk.