W ramach umowy zawartej ze Skarbem Państwa – Ministrem Zdrowia Szpital Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach uzyskał dofinansowanie na modernizację i doposażenie SOR oraz pracowni współpracujących z SOR.

Celem głównym inwestycji jest poprawa jakości, dostępności i bezpieczeństwa usług medycznych w zakresie ratownictwa szpitalnego (SOR) dla uzyskania najwyższej skuteczności i efektywności pomocy medycznej w przypadku nagłego zagrożenia zdrowotnego na poziomie czynności szpitalnych, wpływającej wprost na skuteczność i efektywność całego procesu ratownictwa medycznego.