Zakończono cykl zajęć Nordic walking organizowanych przez Szpital Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach w ramach projektu. Odbyło się 6 jednogodzinnych spotkań, podczas których uczestnicy projektu, tj. osoby w wieku 50+ mogli skorzystać z instruktażu wykwalifikowanego trenera i opanować umiejętność samodzielnego wykonywania ćwiczeń. Na zakończenie zajęć każdy z uczestników otrzymał darmowy komplet kijków do Nordic walking.

W dniu 12 kwietnia 2018r. w Parku Naukowo-Technologicznym Polska-Wschód w Suwałkach odbyła się konferencja inauguracyjna projektu ?Osteoporoza to nie wyrok ? pilotażowy transgraniczny polsko-litewski program walki z osteoporozą?.  Przedsięwzięcie realizują Szpital Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach i Szpital Okręgowy w Olicie (Litwa). Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Interreg V-A Litwa-Polska na lata 2014-2020. Głównym celem projektu jest niwelowanie wykluczenia społecznego i ubóstwa wśród mieszkańców obszaru przygranicza polsko-litewskiego poprzez podjęcie wspólnych działań na rzecz walki z osteoporozą.

Podczas spotkania zaprezentowano szczegółowe informacje dotyczące założeń projektu, planowanych działań, grup docelowych oraz spodziewanych efektów.

Konferencję otworzył Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele współpracujących Szpitali, władz samorządowych, instytucji publicznych, a także władze regionu.