OGŁOSZENIE

Szpital Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera
w Suwałkach

Z ogromną duma informujemy, że Lekarz naszego Szpitala – Pan Marcin Opolski zdobył III miejsce jako Chirurg Roku w Województwie Podlaskim w plebiscycie Medycznym Hipokrates 2025.
To zaszczytne wyróżnienie jest potwierdzeniem ogromnej wiedzy oraz wyrazem uznania dla profesjonalizmu, zaangażowania oraz codziennej troski o pacjentów.
Gratulujemy sukcesu!!! Dziękujemy za niezwykły dar łączenia wiedzy z sercem i codzienny przykład, czym jest prawdziwe powołanie.

W dniu 13 stycznia 2026 r. Dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Suwałkach Pan Adam Szałanda uroczyście podpisał umowę o dofinansowanie projektu „Poprawa dostępności i jakości świadczonych usług zdrowotnych na poziomie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w Szpitalu Wojewódzkim w Suwałkach”, który uzyskał dofinansowanie w konkursie dedykowanym poprawie jakości oraz dostępności ambulatoryjnej opieki specjalistycznej (AOS) oraz podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) w województwie podlaskim.
Projekt realizowany jest w ramach programu Fundusze Europejskie dla Podlaskiego
2021–2027, Działanie 4.5, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Całkowita wartość projektu wynosi 4 624 075,63 zł, w tym dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w wysokości 3 930 464,25 zł (85%) oraz wkład własny w kwocie 693 611,38 zł (15%), finansowany z dotacji celowej budżetu Województwa Podlaskiego.
Projekt Szpitala uwzględnia poprawę jakości i dostępności ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w sześciu poradniach wymagających najpilniejszej interwencji ze względu na potrzeby epidemiologiczne i demograficzne regionu. Wsparciem objęto poradnie: urologiczną, diabetologiczną, dermatologiczną, ortopedyczno-urazową, okulistyczną oraz reumatologiczną.
W ramach przedsięwzięcia przewidziano zakup nowoczesnego sprzętu i aparatury medycznej oraz modernizację pomieszczeń (poradni dermatologicznej i okulistycznej), co przełoży się na poprawę jakości świadczeń, zwiększenie ich dostępności oraz poprawę warunków dla pacjentów i personelu medycznego.

Źródło i fot.: UMWP
Z ogromną duma informujemy, że Pielęgniarka naszego Szpitala – Pani Beata Kleczyńska zdobyła I miejsca jako Pielęgniarka Roku w Województwie Podlaskim w plebiscycie Medycznym Hipokrates 2025.
To wyróżnienie jest wyrazem uznania dla jej profesjonalizmu, zaangażowania oraz codziennej troski o pacjentów.
Serdecznie gratulujemy sukcesu i dziękujemy za pracę pełną serca i codzienny przykład, czym jest prawdziwe powołanie.


Nie zwalniają tempa! Wolontariusze #PryzmatSuwałki niosą uśmiech i wsparcie najmłodszym pacjentom w naszym Szpitalu. Już pół roku wolontariusze regularnie odwiedzają Oddział Pediatryczny i Oddział Chirurgii Dziecięcej. Ich obecność to coś więcej niż zabawa – to emocjonalne wsparcie, rozmowa i namiastka normalności w trudnym czasie choroby.
Dlaczego to ważne?
Dzieci w szpitalu często zmagają się z lękiem i samotnością. Wolontariusze pomagają im poczuć się bezpieczniej, wnoszą śmiech i pozytywną energię, co realnie wpływa na proces zdrowienia.
Kto za tym stoi?
Dzięki współpracy z Anną Ruszewską z Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT oraz otwartości Dyrekcji i życzliwości Personelu Szpitala Wojewódzkiego im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach, wolontariat działa sprawnie, bezpiecznie i z sercem. Dziś to już 29 zaangażowanych osób, a ekipa wolontariuszy wciąż się powiększa!
Każde dobre serce jest mile widziane!
A Ty chcesz dołączyć?
anna.ruszewska@pryzmat.org.pl ; tel.87 565 02 58
Razem możemy więcej!