MODERNIZACJA I DOPOSAŻENIE SOR ORAZ PRACOWNI WSPÓŁPRACUJĄCYCH Z SOR

W ramach umowy zawartej ze Skarbem Państwa – Ministrem Zdrowia Szpital Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach uzyskał dofinansowanie na modernizację i doposażenie SOR oraz pracowni współpracujących z SOR.

Celem głównym inwestycji jest poprawa jakości, dostępności i bezpieczeństwa usług medycznych w zakresie ratownictwa szpitalnego (SOR) dla uzyskania najwyższej skuteczności i efektywności pomocy medycznej w przypadku nagłego zagrożenia zdrowotnego na poziomie czynności szpitalnych, wpływającej wprost na skuteczność i efektywność całego procesu ratownictwa medycznego.

POPRAWA DOSTĘPNOŚCI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH DO PUBLICZNEJ OPIEKI GINEKOLOGICZNO-POŁOŻNICZEJ W SZPITALU WOJEWÓDZKIM IM. DR. LUDWIKA RYDYGIERA W SUWAŁKACH

Tytuł projektuPOPRAWA DOSTĘPNOŚCI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH DO PUBLICZNEJ OPIEKI GINEKOLOGICZNO-POŁOŻNICZEJ W SZPITALU WOJEWÓDZKIM IM. DR. LUDWIKA RYDYGIERA W SUWAŁKACH
Nr projektuDPP/00212/2023
Całkowity budżet102 500,00 PLN
Dofinansowanie PFRON

82 000,00 PLN – 80% kosztów kwalifikowanych projektu
Źródło dofinansowaniaPaństwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

w ramach Programu „Dostępna przestrzeń publiczna”

Rozpoczęcie realizacji projektupaździernik 2023
Cel projektuLikwidacja barier technicznych, informacyjno-komunikacyjnych oraz wyposażenie w technologie wspomagające i urządzenia umożliwiające skorzystanie przez osoby z niepełnosprawnością z usług świadczonych przez podmioty lecznicze posiadające umowy z NFZ
Zakres/rezultaty projektuUsunięcie technicznych barier związanych z przeprowadzeniem badania ginekologicznego poprzez zakup:
• fotela ginekologicznego,
• kozetek/leżanek (2 szt.),
• foteli transportowych (2 szt.),
• pętli indukcyjnych (2 szt.).
Biuro projektu – kontakt  (87) 562 95 32

Zakup sprzętu do diagnostyki nowotworów pęcherza moczowego

W ramach umowy zawartej ze Skarbem Państwa – Ministrem Zdrowia, Szpital Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach w celu poprawy diagnostyki i leczenia nowotworów pęcherza moczowego oraz zwiększenia jakości realizowanych świadczeń uzyskał dofinansowanie na zakup 5 szt. cystoskopów giętkich.