Podziękowanie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. prof. Edwarda F.Szczepanika w Suwałkach


Szpital Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach został laureatem konkursu pt. ,, Organizacja ucząca się 2017? w kategorii Sektor Publiczny.
Konkurs zorganizowany był przez Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku i Politechnikę Białostocką we współpracy z Gazetą Współczesną. Skierowany był do pracodawców z regionu , inwestujących w rozwój kompetencji pracowników, zorientowanych na zarządzanie wiedzą oraz wyróżniających się m.in. kulturą organizacyjną stymulująca rozwiązania prorozwojowe. Pracodawcy, którzy uzyskali tytuł ,,Organizacji uczącej się 2017? udowodnili, że są organizacjami, które m. in. inwestują w rozwój kompetencji swoich pracowników, a tym samym w rozwój firmy.
Źródło: Wrota Podlasia
W dniu 18 stycznia 2018 roku odbyło się uroczyste wręczenie podziękowań przez Dyrektora Szpitala Adama Szałanda dla Pani Pelagii Pietkiewicz ? Położnej z Oddziału Ginekologii, Patologii Ciąży i Położnictwa w Szpitalu Wojewódzkim im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach za zajęcie drugiego miejsca w województwie podlaskim w ogólnopolskim konkursie ,,Położna na medal?. W konkursie na najlepszą położną Pani Pelagia zdobyła 2277 głosów. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
—
| Tytuł projektu | Poprawa stanu zdrowia populacji pracującej województwa podlaskiego
|
| Nr projektu | WND-RPPD.02.05.00-20-0009/17 |
Całkowita wartość projektu
| 12 215 779,22 zł
|
| Współfinansowanie UE | 11 602 369,99 zł (94,98 % kosztów kwalifikowanych)
|
| Źródło dofinansowania | Regionalny Program Operacyjny Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 Oś priorytetowa II Przedsiębiorczość i aktywność zawodowa Działanie 2.5. Aktywne i zdrowe starzenie się
|
| Partnerzy projektu | Uniwersytet Medyczny w Białymstoku – Lider Łomżyńskie Centrum Medyczne Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością – Partner Szpital Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach Partner Stowarzyszenie Eurydyki w Białymstoku – Partner
|
Okres realizacji projektu
| grudzień 2017 – grudzień 2021 |
| Krótki opis projektu | Choroby cywilizacyjne są głównymi przyczynami zgonów w woj. podlaskim powodują 86,68% zgonów. Czynniki ryzyka chorób cywilizacyjnych mogą indywidualnie lub w skojarzeniu występować w miejscu pracy negatywnie wpływając na Zdrowie pracujących, czemu można zapobiegać. Celem głównym projektu jest poprawa stanu zdrowia populacji pracującej w woj. podlaskim poprzez przeprowadzenie interwencji w zakresie modyfikacji czynników ryzyka chorób cywilizacyjnych oraz drożenie działań mających na celu zmianę niewłaściwego stylu życia. Projekt wpisuje się w założenia, rezultaty i zakres Regionalnego Programu Polityki Zdrowotnej Województwa Podlaskiego ukierunkowanego na wzmocnienie potencjału zdrowia osób pracujących w woj. podlaskim. Projekt przewiduje realizację działań szkoleniowych z zakres profilaktyki chorób adresowanych do pracowników sektora podstawowej opieki zdrowotnej, inspekcji sanitarnej, jednostek służby medycyny pracy, pracodawców i edukatorów zawodowych, co umożliwi przeprowadzenie na szeroką skalę interwencji oceny ryzyka zdrowotnego osób aktywnych zawodowo w woj. podlaskim w wieku 25-50 lat w miejscu pracy oraz udzielenie usługi profilaktycznej w miejscu pracy lub sektorze podstawowej opieki zdrowotnej.
|
Aktualności:
Szpital Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach zaprasza przedsiębiorstwa z terenu województwa podlaskiego do udziału w projekcie pt. – Poprawa stanu zdrowia populacji pracującej województwa podlaskiego współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 Osi priorytetowej II Przedsiębiorczość i aktywność zawodowa Działania 2.5 Aktywne i zdrowe.
Celem projektu jest poprawa stanu zdrowia populacji pracującej w województwie podlaskim, poprzez przeprowadzeni interwencji w zakresie modyfikacji czynników ryzyka chorób cywilizacyjnych oraz wdrożenie działań mających na celu zmianę niewłaściwego stylu życia.
Udział w projekcie polega m.in. na skorzystaniu z bezpłatnej wizyty w miejscu pracy zespołu mobilnego, składającego się z lekarza, pielęgniarki i edukatora zdrowotnego i przeprowadzeniu wśród chętnych pracowników badań (ciśnienia tętniczego krwi, wskaźnika masy ciała, poziomu cholesterolu i glukozy).
Więcej informacji na temat możliwości udziału w projekcie w biurze projektu przy ul. Szpitalnej 60 w Suwałkach (tel. 87 5629 532).
Zapraszamy do zapoznania się z materiałami informacyjnymi projektu:
W dniu dzisiejszym, tj. 05.01.2018r. naszych Pacjentów na Oddziale Pediatrycznym odwiedził Pan Bogdan Dyjuk ? Członek Zarządu Województwa Podlaskiego. Podczas spotkania w świetlicy Oddziału, w towarzystwie Pana Adama Szałanda ? Dyrektora Szpitala, przekazał każdemu z nich pluszowe maskotki.